Објавено на:

Пролетна акција на ЈП Водовод и канализација во општина Шуто Оризари

t

Екипите на ЈП Водовод и канализација – Скопје, во текот на работните активности за имплементација на пролетната акција која се спроведува во соработка со сите претпријатија на Град Скопје, на ден 06.05.2022 год., во Општина Шуто Оризари ги спроведе следните активности:

На ул. „Нов Живот“ и ул. „Индира Ганди“ извршена е контрола на 40 шахти, рачно се исчистени 20 шахти, 40 сливници, перење на канализациона линија со цистерна вакум 430 м и прочистување со цистерна притисок 350 м.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Малолетничка се фрлила од прозор од Клиниката…

A.Ш. родена 2006 година денеска се фрлила…

Поради Отворен Балкан: 30.000 Македонци и Албанци…

Наскоро, граѓаните на Србија, Северна Македонија и…

Од утре пороен дожд: Конечно ќе здивнеме…

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна…

Македонците во светот бараат извинување од Ескобар:…

Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД), водечка организација на…

Левица удри по министерот за правда! –…

Скандалозен е молкот и немањето реакција на…