Пронајдена дрога во Куманово: Приведен дилер

t

На 27.09.2022 во 22.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Е.Б.(33) од Куманово. При претрес во неговиот дом во Куманово, извршен со судска наредба, биле пронајдени марихуана, дробилка и дигитална вага.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Суспендиран полицаецот кој учествуваше во хулиганската група…

Алсат официјално дознава дека полицаецот вклучен во…

Спасовски: Уништивме над 10 тони дрога пред…

Ефикасноста во сузбивањето на нелегалната трговија со…

Димитриевски бара одговор од Спасовски, Ковачевски и…

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски на Фејсбук…

Голема акција на МВР: Запленета дрога во…

Во тек е голема полициска акција на…

Акција на МВР во Куманово: Пронајдени марихуана…

Полициски службеници од СВР Куманово вчера во…