Објавено на:

Пронајдена рачна бомба од Првата светска војна

t

МВР соопшти дека во селото Долна Чарлија, Општина Могила, била пронајдена рачна бомба од Првата светска војна.

Пронаоѓањето е пријавено вчера попладне во Полициското одделение Новаци по што бомбата е безбедно подигната од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување.


Увид извршила екипа од Полициското одделение Новаци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Mигрантите повторно навалија кон Грција

Во вкупно 24 случаи околу 1.130 бегалци…

ОН: Војната во Украина може да поттикне…

Војната во Украина би можела да доведе…

Приведен крадец во Прилеп

На плоштадот „Методија Андонов Ченто” во Прилеп,…

Абазовиќ најавува дека наскоро ќе се реши…

Премиерот на Црна Гора Дритан Абазовиќ денеска…

Столтенберг: НАТО масовно ќе го зголеми бројот…

НАТО масовно ќе го зголеми бројот на…