Пронајдени оружје и муниција, едно лице е приведено: Претрес на МВР во Тетово

t

Полициски службеници од СВР Тетово синоќа во 20.45 часот го лишиле од слобода К.К.(32) од Тетово. Имено, по претходна судска наредба бил извршен претрес во домот на Л.К.(31) и Б.К.(33), двајцата од Тетово, во угостителски објект кој работел во состав на куќата, полициските службеници кај К.К.(32) од Тетово пронашле пиштол „хеклер“ калибар 9×19 мм со рамка со 10 куршуми калибар 9 мм, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, информираат од МВР

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тетовец ја тепал 24-годишната сопруга

Синоќа околу 22.30 часот, полициски службеници на…

Тетовски дилери се противеле на апсење па…

Двајцата тетовци кои вчера биле приведени за…

Пензионерка пронајдена мртва во нејзиниот стан во…

Седумдесет и двегодишна тетовка била пронајдена почината…

Студентскиот дом во Тетово во новата академска…

Новиот студентски дом кој се гради за…

Траги-комедија: “Бугари” ќе гласаат и во Тетово,…

Градоначалникот на Тетово Биљал Касами и амбасадорот…