Објавено на:

Пронајдени 33 стебла канабис во домот на момче од с. Криволак

t

При петрес во Неготино полициски службеници пронашле стебла канабис и приведоа едно лице.

– На 22.06.2022 околу 12.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Неготино го лишиле од слобода В.С.(21) од с.Криволак, неготинско. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени 33 стебла канабис и една дигитална вага, информираат од МВР.

Момчето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…

Слаб земјотрес во југоисточниот дел на Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје…

Тажно: Најмладиот пациент кој оди на дијализа…

Најмладиот пациент во Македонија што оди на…

Никогаш да не се заборави: Се одбележуваат…

Од денеска до недела ќе се одбележуваат…