Објавено на:

Пронајдено исчезнатото дете во Скопје

t

Полициски службеници од Полициската станица Центар на 20.06.2022 во 12.20 часот на ул. Македонија го пронашле 14-годишното момче од Битола, кое беше исчезнато.

Момчето исчезна на 19.06 од железничката станица во Скопје, по што случајот бил пријавен во Полициска станица Аеродром.

Еден ден подоцна полициските службеници го пронашле момчето на ул. Македонија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…

Добро утро со Инфомакс: Наше знаме е…

Добро утро Македонци, денеска ви го пренесуваме…

Руски зборник од 1849 година: Македонскиот јазик…

Во време кога се врши атак врз…

Сведоштво на баба Велика, една “обична” Македонка:…

ЧЕСТИТ И ВЕКОВИТ ИЛИНДЕН МАКЕДОНЦИ! Славиме 120…

(Видео) И после глумат жртви?! Бугарите скандираа…

Навивачите на Левски на натпреварот против Шкупи…