Објавено на:

Пронајдено машко тело на плажа на Халкидики: Ќе се утврдува идентитетот

t

Телото на постар маж, чиј идентитет не е познат, синоќа грчката крајбрежната стража со помош на пожарникари го извлекле од тешкиот дел на плажата на населбата Бати, во општина Неа Пропонтида на Халкидики.

Како што објавуваат грчките медиуми, станува збор за витко тело на маж на возраст од приближно 75 години, висок 1,75 м. Екипа на Брза помош го пренела телото во Здравствениот дом Неа Муданија, а потоа во Општата болница Полигирос, каде што била констатирана смрт.

Обдукција врз телото е наредена од страна на пристанишната служба на Муданија, која ја спроведува прелиминарната истрага.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пронајдено машко тело на плажа на Халкидики:…

Телото на постар маж, чиј идентитет не…

По 18 дена Мартин никаде го нема:…

Мартин Јовановски исчезна пред 18 дена од…

Деветти ден се трага по исчезнатиот Македонец…

Напорите за пронаоѓање на Мартин Јовановски кој…

Хуманитарна акција “Сите за Мартин”: Доброволци со…

На социјалните мрежи македонските граѓани се мобилизираат…

Шести ден продолжува потрагата по исчезнатиот Македонец…

На Халкидики и денеска, шести ден по ред продолжува потрагата за…