Објавено на:

Пронајдено мртво тело во село Драмче

t

Пронајдено мртво тело во атарот на делчевското село Драмче. Според информациите од делчевската полиција се работи за 81-годишник со иницијали Б.А., кој бил пронајден од страна на женско лице кое собирало печурки.

-Телото е пронајдено од страна на женско тело во шумата кај Новачко Маало во селото Драмче. На местото излегле медицински лица и МВР, кои ја констатирале смртта на починатиот Б.А., гласи соопштението на полицијата.

Настанот се случил 6:35 утринава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пронајдено мртво тело во село Драмче

Пронајдено мртво тело во атарот на делчевското…