Пронајдено мртво тело на мигрант во езерото во Речица

t

Тело на машко лице, мигрант било пронајдено во водите на езерото во кумановското село Речица, соопшти денеска СВР Куманово.

На телото немало траги на насилство.

-Вчера во 16:03 часот во СВР Куманово било пријавено дека во водите на езерото во село Речица било пронајдено тело на машко лице – мигрант. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а увид на местото извршила екипа од СВР Куманово, информираше полицијата.

За настанот бил запознаен Јавен обвинител по чија наредба телото било дадено на погребно претпријатие.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Заврши обдукцијата, телото на Вања е предадено…

Обдукцијата врз телото на 14-годишната Вања Ѓорчевска…

Починат маж пронајден во Вардар кај Пешачкиот…

Во водите на реката Вардар кај Пешачкиот…

Тело на маж пронајдено во автомобил во…

Мртов маж бил пронајден во автомобил, кој…

Мигрант избоден 20 пати во кај Димитровград

Со тешки убодни рани утрово се здобил…

Мигрант загинал од струен удар на покрив…

Регионалниот ЦУК Велес известува дека преку единствениот…