Објавено на:

Пронајдено мpтво тeло среде раскрсница во Ниш

t

Тело на маж во локва крв (41) е пронајдено вечерва околу 19 часот на раскрсницата од улицата „7 Јули“ и улицата „Војводе Танкосиќ“ во Ниш.
Маж кој не давал знаци на живот бил забележан од случајни минувачи и била алармирана брзата помош, но лекарскиот тим можел само да констатира смрт, јавува „Блиц“
На местото на настанот излегла и патролата на нишката полиција, а известено е и Вишото јавно обвинителство во Ниш.

На телото немало видливи траги на насилство, но обвинителството нареди обдукција за да се утврдат причините за смртта, јави Танјуг.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Татко на две деца се разенесе со…

Во српскиот град Ниш, татко на две…

Силен земјотрес во Ниш, се почувствува во…

Силен земјотрес со првична магнитуда од 4,6…

Експресно: Српската полиција откри кој ги испрати…

Во текот на денешниот ден четири трговски…