Пронајдено тело во Дунав, дали е на Матеј Периш?

t

Српската полиција во Дунав пронајде човечко тело. Телото е пронајдно во Стара Паланка кај градот Вршач. Се ипитува дали станува збор за природна или наслилна смрт. Истрагата ќе покаже дали станува збор за Хрватот Матеј Периш кој е исчезнат еден месец.

Неговиот татко се уште не губи надеж и верува дека синот е жив.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Пендаровски: Да внимаваме на “малигните актери”…

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски преку…

Ѓукановиќ: Националисти бараат прекројување на границите на…

Денес, националистите повторно се обидуваат да ја…

Нова мисија: Ердоган ќе ги “смирува” замрсените…

Ердоган во нова мисија: Дали Турција може…

Балканските пристаништа се важен актер во меѓународниот…

Солунското пристаниште е едно од десетината слични…

Ќе има ли катастрофа и во Босна?…

Фактот дека Милорад Додик го користи национализмот…