Пронајден малолетникот од Скопје по кој се трагаше

t

На 23.11.2022 во 12.00 часот во Полициската станица Карпош, од Јавна установа за згрижување деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение било пријавено дека нивниот малолетен штитеник Р.М.(15) се вратил во Организациона единица – Козле.

За него на 22.11.2022 беше пријавено дека се оддалечил од установата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Здружението на новинарите на Македонија денеска избира…

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) денеска…

Кармата е кучка: Холандија ќе им стави…

Холандија смета дека е „сè уште прерано“…

Главоболка, вртоглавица, срцебиење, епилептични напади – кои…

Иако се чини дека состојбата со пандемијата…

Силен земјотрес ја стресе Босна и Херцеговина!

Силен земјотрес стресе во Босна и Херцеговина.…

(Видео) Срби на трибините бркаа Швајцарци со…

Пред почетокот на натпреварот на трибините имаше…