Објавено на:

Пропадна нов обид за атентат врз Зеленски

t

Украинскиот весник „Киев пост“ објави дека пропаднал новиот обид за атентат на претседателот на Украина, Володимир Зеленски.

Весникот пишува дека недалеку од границата со Словачка и Унгарија е уапсена воена група од 25 лица предводена од руски специјални служби.

„Киев пост“ тврди дека целта на групата била да го ликвидира Зеленски.

Украинците веќе во неколку наврати тврдеа дека имало обид за атентат врз Володимир Зеленски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германските власти до граѓаните: Штедете го плинот,…

Германските власти ги повикуваат граѓаните да се…

(Видео) Апсење во Македонија: Сузбиена криминална група…

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција…

Трајановски до советниците од ВМРО-ДПМНЕ: Каде што…

Советникот во Советот на Град Скопје, од…

Се плаши од големи напади: Зеленски свика…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски свика за утре…

Шаќири верува дека во текот на првото…

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири…