Објавено на:

Протести во Ереван се бара оставка на владата

t

Во меѓувреме додека трае ескалацијата на насилствата во Нагорно-Карабах, граѓаните на Ерменија излегоа на улиците во главниот град на Ерменија, Ереван и се судрија со полицијата извикувајќи антивладини пароли, барајќи оставка на Владата на Никол Пашинјан и викаа Никол е предавник.

Премиерот Пашинјан доека демонстраните протестираа пред владата имаше телефонски разговор со Тони Блинкен околу тензиите во Нагорно-Карабах.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Илјадници протестираа законот за амнестија на каталонските…

Договорот за амнестија го склучи Социјалистичката партија…

(Видео) Над 100 000 луѓе на улиците…

Вчера имаше масовни пропалестински протести во Вашингтон,…

Лавров утре во посета на Техеран, Иран

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров утре…

(Видео) Масовен протест во Атина со поддршка…

Масовен протест во Атина, илјадници луѓе излегоа…

(Видео) И денес масовни протести во Јордан…

Илјадници луѓе и денес протестираат поради бомбардирањето…