Протести на „Широк Сокак“ во Битола при посетата на Петков

t

Протести има и на Широк Сокак и во Кравари.

Бугарската делегацијата ја сочинуваат уште и министерката за надворешни работи Теодора Генчовска, потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова и пратеничката Екатерина Захариева.


Протестите уште вчера ги најавија Левица и Сојузот на борците од Битола.

Незадоволството на македонските граѓани е причинето од политиките на Бугарија кон македонското прашање во актуелните преговори, но и против односот на тамошните власти кон македонското малцинство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија објави: Загубивме двајца високи офицери во…

Русија призна дека изгубила двајца високи офицери…

(Видео) “Добредојдовте драги браќа”: Со камбани СПЦ…

Српскиот патријарх Порфириј, на својата фејсбук страница…

Не запира: ЕУ во април имала инфлација…

Потрошувачките цени во Европската унија во април…

(Видео) Путин распореди “Терминатори” во источна Украина

Во обид да го зајакне својот арсенал,…

НАТО ќе ги продолжи разговорите со Финска…

Претставниците на НАТО во средата не успеаја…