Објавено на:

Противкандидатот на Орбан: Никогаш не мислевме дека тоа ќе биде резултатот

t

Петер Марки-Зај, кандидатот за премиер на здружената опозиција, ја призна изборната победа на Фидес во вечерва во Будимпешта, јавува МТИ.

„Не сакам да го кријам моето разочарување и тага, никогаш не мислевме дека тоа ќе биде резултатот“, изјави Марки-Зај.

Тој ја опиша изборната трка како крајно нерамноправна, но рече дека не го оспорува резултатот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нетанјаху: Го поддржувам продолжувањето на примирјето

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вчера му рече…

Во Украина преку 400 населени места останаа…

Украина стравува од нова голема кампања на…

Четворица загинати во несреќа во полски рудник

Четири лица загинаа во рудникот Собиески во…

Свештеник пријавил непознати лица во полиција дека…

Две маскирани лица го симнале знамето на…

Малолетници со нож ограбиле врсници во Чаир!

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца…