Професорот Даскаловски погоди каде што боли: Македонците не ја чувствуваат Северна како своја држава

t

Професорот Жидас Даскаловски веројатно погоди директно во центар, онаму каде што боли најмногу коментирајќи ги резултатите од пописот на населението во Македонија.

Според него бојкотот на 136 илјади Македонци на пописот е бидејќи Северна не ја чувствуваат за своја држава.

-Во 1990те албанците не ја чувствуваа Македонија како своја и бојкотираа пописи. Во 2020ти македонците не ја чувствуваат Северна како своја и бојкотираат пописи. Времињата се менуваат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апасиев: Ој бе, легнете си со жените:…

Нов статус на пратеникот и лидер на…

(Фото) Путин потпиша декрети за признавање на…

Путин потпиша декрети за признавање на окупираните…

Бајден: Иан можно е да биде најсмртоносниот…

Тој рече дека бројките се уште не…

Гутереш: Нема место за анексии во современиот…

Рускиот претседател Владимир Путин утре ќе иницира…

(Видео) Автомобил се движи ,,рикверц” на патот…

На Фејсбук страницата на Гласот на Америка…