Прeгазен уште еден пешак во Скопје, со тeшки поврeди итно пренесен во бoлница

t

На 31.01.2022 во 10.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, патничко возило „фолксваген поло“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ф.Р.(62) од с.Идризово, скопско, удрило во пешакот А.Ѓ.(58) од Скопје. Во несреќата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Градската општа болница „8 Септември“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Да ти е страв по улица да…

На 26.09.2022 во 13.30 часот во СВР…

(Фото) Верижен судир вечерва во Скопје! Учествуваа…

Верижен судар се случи вечерва во центарот…

Санкционирани 165 возачи во Скопје, најголем дел…

Министерството за внатрешни работи во текот на…

(Видео) Со ваква младина треба да плачеме…

На социјалните мрежи се појави видео од…

Скопјани на цела држава наплаќаат паркинг во…

Социјалните мрежи вријат заради информацијата дека за…