Објавено на:

Пукање во Аеродром: Видете ги деталите

t

На 04.03.2022 во 08.08 часот во СВР Скопје било пријавено дека од засега непознат сторител во текот на ноќта било пукано кон станот на А.Р.(30) во населба Аеродром во Скопје, при што бил оштетен прозорецот и ѕид, а повредени лица нема.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ свечено пушти во употреба нов аеродром,…

Денеска свечено беше отворен за воздушен сообраќај…

Спасовски апелира: Граѓаните да се воздржат од…

Веселбите, за дел граѓаните се мотив да…

Девојка нападната на бензинска пумпа во Аеродром

На 21.06.2022 во 20:50 часот во Полициската…

Пукање во Студенчани: Оштетен е автомобил

На 20.06.2022 во 21:00 часот во Полициската…

Нова трагедија во САД: Тројца убиени, 11…

Три лица загинаа, а 11 се повредени…