Објавено на:

Пукање во Аеродром: Има повредени

t

На 01.05.2022 во 02.45 часот М.Т.(39) од Скопје пријавил дека пред тобако на подрачјето на Аеродром каде работел, додека бил со Т.Ј.(32) од Скопје, слушнале неколку истрели од огнено оружје, при што Т.Ј. се пожалил на болка. Од страна на лекар од Итната медицинска помош кај него е констатирана повреда, по што бил пренесен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој ќе “лапне” станче? Муцунски ќе му…

Тимчо Муцунски ќе биде запаметен како градоначалник…

(Фото) Ново Лисиче се дави во ѓубре:…

Од локалниот огранок на Левица во Аеродром…

Од утре ЈП Лајка ќе заловува бездомни…

Од утре заловувачкиот тим на ЈП Лајка…

Муцунски не само што не ги исполнува…

Муцунски не го оствари ветувањето за формирање…

Левица: Лисиче и Аеродром се гушат, на…

Жителите на Аеродром посебно жителите во населба…