Пукање во Аеродром: Ранет млад скопјанец

t

Вчераутро околу 3 часот во СВР Скопје е пријавено дека во Градската oпшта болница „Св.Наум Охридски” бил донесен Н.М.(28) од Скопје со повреди од огнено оружје.

Според пријавеното, тој бил ранет на булеварот „Јане Сандански”, а посочил дека врз него пукал човек од селото Горно Оризари.

Известен е јавен обвинител, утврден е идентитетот на сторителот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) СДС и ДПМНЕ не го осудија…

Советникот од редовите на Левица во Општина…

Малолетничка со нож ја нападнала мајка ѝ…

Вчера околу 18:30 часот во дом на…

(Видео) Дали Муцунски не сака да ги…

Во Ново Лисиче беше нападнат советник на…

(Видео) Првпат по 15 години Муцунски го…

Човек платил 2,6 милиони евра за да…

(Видео) Левица: Муцунски да не мисли дека…

Отуѓување на народниот имот е показател за…