Објавено на:

Пукање во Косово: Едно лице е мртво

t

Едно лице е убиено со огнено оружје, а друго е рането на магистралниот пат Феризај-Качаник, изјави портпаролот на полицијата за феризајско, Канун Весељи

Според првичните информации, едниот од повредените починал на лице место, а другиот бил пренесен во медицинскиот центар во Урошевац, а потоа однесен на УЦЦК.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој сака војна на Балканот? Вулин: На…

Министерот за внатрешни работи Александар Вулин денеска…

Брнабиќ: Приштина продолжува да се изживува со…

Премиерката Ана Брнабиќ рече дека последните одлуки…

Курти демантира: Не сум ветил визна либерализација,…

Косовскиот премиер Албин Курти вели дека за…

НОВА ВОЈНА НА БАЛКАНОТ?! Вучиќ: Приштина планира…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва во…

Бомба од Србија: Уште една земја го…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, објави дека…