Објавено на:

Пукање во Синѓелиќ: Едно лице заврши во болница

t

МВР информира дека во текот на вчерашниот ден дошло до вооружен инцидент во скопски Синѓелиќ. Имено, синоќа околу 19.30 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза” било пријавено дека со повреди кај нив бил донесен Л.М.(50) од Скопје.

Вработени во МВР излегле на местото и во разговор со нив, Л.М. пријавил дека околу 19.00 часот на улица „28“ во Сингелиќ бил нападнат од три лица, по што Б.Ј., кој го познавал, од огнено оружје испукал неколку куршуми кон него и му нанел прострелна рана на ногата.


-Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Спасовски апелира: Граѓаните да се воздржат од…

Веселбите, за дел граѓаните се мотив да…

Пукање во Студенчани: Оштетен е автомобил

На 20.06.2022 во 21:00 часот во Полициската…

Нова трагедија во САД: Тројца убиени, 11…

Три лица загинаа, а 11 се повредени…

Пукање во Чаир: Скопјанец ги нападнал полицајците…

Околу 19.45 часот вчера пријавено е дека…

ПУКАЊЕ ВО ЧАИР: Во инцидентот учествувал заменик…

Во угостителскиот објект „Галаксија“ во Чаир, настанала…