Објавено на:

Пукање во Синѓелиќ: Едно лице заврши во болница

t

МВР информира дека во текот на вчерашниот ден дошло до вооружен инцидент во скопски Синѓелиќ. Имено, синоќа околу 19.30 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза” било пријавено дека со повреди кај нив бил донесен Л.М.(50) од Скопје.

Вработени во МВР излегле на местото и во разговор со нив, Л.М. пријавил дека околу 19.00 часот на улица „28“ во Сингелиќ бил нападнат од три лица, по што Б.Ј., кој го познавал, од огнено оружје испукал неколку куршуми кон него и му нанел прострелна рана на ногата.

-Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Не е Украина туку Бутел: Рафали…

До редакцијата на Инфомакс пристигнаа информации дека…

Пукање во Кочани: Маж заврши во болница…

На 02.08.2022 околу 03:20 часот во ОВР…

(Видео) Налик на предвоена состојба: Ново пукање…

Ново пукање во Косово, сега во Брњак!…

Заскитан куршум заврши во 40 годишен маж…

Од заталкан куршум синоќа бил повреден 40-годишник…

Пукање во угостителски објект во Скопје

На 24.07.2022 околу 20.30 часот во СВР…