Пукање во скопско – едно лице е рането

t

На првиот ден од Новата година дошло до престрелка во село Мојанци, скопско, информираат од МВР.

Според информациите, полициски службеници од СВР Скопје привеле четири лица, постапувајќи по пријава добиена во 21.30 часот од ГОБ „Наум Охридски”, каде бил донесен Ш.Н.(65) од с.Мојанци со повреди од огнено оружје.

Според пријавеното, додека го управувал своето патничко возило „голф” во с.Мојанци, во Ш.Н. било испукано од едно лице од с.Арачиново, кое било со патничко возило „мерцедес Ц”, без регистарска ознака.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Скопје, а возилата се обезбедени. За настанот е известен Јавен обвинител и по негово целосно расчистување и документирање ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Владата повикува на ДЕЈТОНИЗАЦИЈА на Македонија, ќе…

Двојазичните униформи се спротивни на амандманот пет…

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…

Слаб земјотрес во југоисточниот дел на Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје…

Тажно: Најмладиот пациент кој оди на дијализа…

Најмладиот пациент во Македонија што оди на…