Објавено на:

Пукање во Студенчани: Оштетен е автомобил

t

На 20.06.2022 во 21:00 часот во Полициската станица Драчево, А.К.(28) од с.Студеничани, скопско, пријавил дека на 19.06.2022 околу 14:00 часот во и во близина на паркирано патничко моторно возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на С.К.(54) од с. Студеничани, пронашол две зрна од огнено оружје.

Биле оштетени ветробранско стакло и лим од гаражата каде било паркирано.


Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Спасовски апелира: Граѓаните да се воздржат од…

Веселбите, за дел граѓаните се мотив да…

Пукање во Студенчани: Оштетен е автомобил

На 20.06.2022 во 21:00 часот во Полициската…

Нова трагедија во САД: Тројца убиени, 11…

Три лица загинаа, а 11 се повредени…

Пукање во Чаир: Скопјанец ги нападнал полицајците…

Околу 19.45 часот вчера пријавено е дека…

ПУКАЊЕ ВО ЧАИР: Во инцидентот учествувал заменик…

Во угостителскиот објект „Галаксија“ во Чаир, настанала…