Објавено на:

Пукање во Тетово: Залутано зрно оштетило автомбил

t

На 05.03.2022 во СВР Тетово е пријавено дека на 04/05.03.2022 во времето од 17:00 до 08:00 часот на улица „Киро Ристевски Дрнц“ во Тетово во паркирано патничко моторно возило „фиат пунто“ паркирано од М.А. удрило залутано зрно и го оштетило предното ветробранско стакло.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Товарно возило удри пешак во Центар

Пешак се здобил со тешки повреди откако…

Приведен осомничен за тешка кражба и разбојништво

Полициски службеници на СВР Тетово вчера попладне…

Трагедија во Тетово: Се удави 6 годишно…

Попладнево дошло до трагедија во Тетово, откако…

Голем пожар во тетовско: 20 пожарникари се…

Во пожарот со мало задушување се соочиле…

Вонредна вест: Пресврт во случајот со модуларната…

За смртта на 14-те лица во пожарот…