Објавено на:

Пукање во угостителски објект во Скопје

t

На 24.07.2022 околу 20.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект во с.Студеничани, скопско, при семејна веселба бил нарушен јавниот ред и мир со пукање од огнено оружје.

Полициски службеници излегле на местото и се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Да ти е страв по улица да…

На 26.09.2022 во 13.30 часот во СВР…

(Фото) Верижен судир вечерва во Скопје! Учествуваа…

Верижен судар се случи вечерва во центарот…

Санкционирани 165 возачи во Скопје, најголем дел…

Министерството за внатрешни работи во текот на…

(Видео) Со ваква младина треба да плачеме…

На социјалните мрежи се појави видео од…

Скопјани на цела држава наплаќаат паркинг во…

Социјалните мрежи вријат заради информацијата дека за…