Објавено на:

Пукање во угостителски објект во Скопје

t

На 24.07.2022 околу 20.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект во с.Студеничани, скопско, при семејна веселба бил нарушен јавниот ред и мир со пукање од огнено оружје.

Полициски службеници излегле на местото и се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Денеска во центарот на Скопје се отвара…

Денеска во Скопје со церемонија која ќе…

Велешанка ги тепала сопругот, свекрвата и синот…

Вистинска семејна драма се случила вчеравечер во…

Што се случува со децата? Скопјанец прјавил…

Жител на Скопје вчеравечер пријавил дека неговиот…

(Видео) Бугарски културен центар ќе никне во…

Бугарската пропаганда нема крај ниту во пракса…

Уапсен криумчар на мигранти во Скопје

На автопатот Гевгелија-Демир Капија, после тунел „Јаворица“,…