Објавено на:

Пукање во фабрика на „Мерцедес“во Германија: Напаѓачот е уапсен!

t

Едно лице загина, а друго е повредено во пукање во фабрика на „Мерцедес Бенц“ во јужна Германија.

Спасувачите се на местото на настанот во фабриката која ја склопува S класата.

Според извештаите на германските весници кои се повикуваат на полицијата, осомничениот бил приведен по пукањето во фабриката.

Мотивот за пукањето останува нејасен, пишуваат германските медиуми.

Полицијата претходно на Твитер потврди дека во тек е операција во фабриката, но не спомна жртви.

Од „Мерцедес“ потврдија дека имало инцидент во фабриката и дека се во контакт со надлежните, без да дадат посебни детали.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хил за апсењето на Србите во Косово:…

Американскиот амбасадор во Белград Кристофер Хил изјави…

Рама: Однесувањето на Курти не води до…

Премиерот на Албанија Еди Рама, во врска…

Ердоган се пожали на, како што рече,…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган вчера се…

Ерменија бара започнување на мисија на ОН…

Ерменскиот министер за надворешни работи Арарат Мирзојан…

Денеска се празнуваат Светите Јоаким и Ана

Свети Јоаким беше син на Варпафир, од…