ПУКАЊЕ ВО ЧАИР: Во инцидентот учествувал заменик директорот на БЈБ и началник?

t

Во угостителскиот објект „Галаксија“ во Чаир, настанала вербална расправија од една страна Ариф, заменик директор на Бирото за јавна безбедност (полиција), придружуван со уште едно лице и началникот на ЕВР Чаир, Едмонд Миртезани, која преминала во физички напад спрема началникот Еднонд.

Во еден момент, велат нашите извори, лицето кое било во друштво со заменик директорот, извадило огнено оружје пиштол и испукал еден куршум кон началникот Едмонд.


Едмонд повикал полициски службеници, кои кога тргнале да го приведат лицето, заменик директорот дал наредба веднаш да се ослободи. Моментално се врши увид

Извор: Вечер

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тешка сообраќајна несреќа во Чаир: Повреден е…

Вчера во 06.40 часот во СВР Скопје…

Делови од 6 скопски општини утре без…

Без електрична енергија утре ќе останат делови…

Спасовски апелира: Граѓаните да се воздржат од…

Веселбите, за дел граѓаните се мотив да…

Пукање во Студенчани: Оштетен е автомобил

На 20.06.2022 во 21:00 часот во Полициската…

Нова трагедија во САД: Тројца убиени, 11…

Три лица загинаа, а 11 се повредени…