Објавено на:

Пукање во Ѓорче Петров

t

На 30.04.2022 во 03.22 часот 63-годишна скопјанка пријавила дека на подрачјето на Ѓорче Петров било испукано од огнено оружје кон влезната врата од стан во зграда, сопственост на М.А., а во кој живеело семејството на пријавителката.

Повредени лица нема, а увид извршила увидна екипа од СВР Скопје. Се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе се пука вечерва во Скопје: Ова…

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста…

Филмска бркотница со автомобили во Скопје: Се…

Бркотница со автомобили и пукање од пиштол…

Нов инцидент во Косово: Албанец застрела Србин…

Пред дискотеката на влезот во Грачаница синоќа…

Пукање во Аеродром: Ранет млад скопјанец

Вчераутро околу 3 часот во СВР Скопје…