Пукaњe пред хотел во Струга, ова се деталите

t

На 25.02.2022 година околу 14 часот, во ОВР Струга пријавено е дека на влезот во хотелски објект на улицата „Партизанска“ во Струга, било пукано од огнено оружје.

Повредени лица нема, во моментов се врши увид и по насока на Јавен обвинител се работи на расчистување на случајот.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Струшките дуќанџии бараат да им се дозволи…

Струшките дуќанџии бараат да работат во недела.…

За 73 сантиметри денеска е зголемен водостојот…

За 73 сантиметри денеска е зголемен водостојот…

Пукање во Косово: Едно лице е мртво

Едно лице е убиено со огнено оружје,…

Драма во Аеродром: Слушнал пукање и почувствувал…

На 06.05.2022 во 11.00 часот во Полициската…

Армијата предупредува: Ќе има пукање во Скопје…

Армијата на Република Македонија со цел транспарентно…