Објавено на:

Путин во разговор со Макрон и Шолц, предупредил колку е опасно да се „пумпа“ Украина со оружје од запад

t

Рускиот претседател Владимир Путин разговарал со францускиот претседател Емануел Макрон и германскиот канцелар Олаф Шолц.

Путин ги информирал дека руската страна е отворена за продолжување на дијалогот со украинската страна. Тој, исто така ги предупредил колку е опасно да се „пумпа“ Украина со оружје од запад.


Тоа, како што рекол води кон дестабилизација на ситуацијата. Тој со соговорниците разговарал и за специјална воена операција во Украина, нагласувајќи дека руските сили строго го почитуваат хуманитарното право.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полски медиум: Калининград можеше да биде наш,…

Полски "Онет": Калининград можеше да биде наш,…

Путин “удри метла”: Големи промени во командата…

Руското Министерство за одбрана соопшти дека раководството на централните…

(Видео) Тешко на Украинците: Русија објави снимки…

Руското Министерство за одбрана објави снимка од…

Да ја прогласат за народен херој: Украинска…

Војниците поставувале мини кога коза, која побегнала…

(Видео) Малку ги изненади: Шојгу им упадна…

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу беше…