Објавено на:

Путин ги сруши надежите: Војната во Украина ќе биде долга, без разлика кој ќе биде претседател на САД

t

Владимир Путин рече дека војната во Украина би можела да биде долга, сметајќи дека САД ќе продолжат да ја гледаат Русија како непријател без разлика на резултатите на претседателските избори во 2024, на Источниот економски форум во Владивосток.

Путин деновиве треба да оствари средба со севернокотејскиот лидер, Ким Јонг Ун. Нивната средба претходно беше остро коментирана од страна на Белата куќа од каде порачаа дека ваквата средба е грешка и покажување на очај од страна на Русија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Медведев го подбра Шолц: Германецот лаже и…

Заменик-шефот на рускиот Совет за безбедност Дмитриј…

Зеленски: Не смееме да дозволиме непријателот да…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика Украинците…

Русите влегоа во Авдеевка од нов правец,…

Руските трупи влегле во Авдеевка од нов…

Германската буџетска криза нема да пречи на…

И покрај буџетската криза со која се…

Русија-Египет: Признавање на Палестинската држава ќе значи…

Претседателите на Русија и Египет, Владимир Путин…