Објавено на:

Путин до Западот: Живеете во илузии

t

Рускиот претседател Владимир Путин предупреди дека владејачките елити на Западот живеат во илузии и не сакаат да ги забележат промените.

„Земјите од ‘златната милијарда’ сè уште ги сметаат сите други за свои колонии, друга раса“, рече Путин.

Според него, колегите на Запад се обидуваат да се спротивстават на текот на историјата и размислуваат во категориите од минатиот век.

Соединетите Држави ги прогласија своите интереси за свети објавувајќи победа во Студената војна, предупреди рускиот претседател, додавајќи дека во такви услови светот станал нестабилен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

EУ ја одложи одлуката за забрана за…

Европската унија ја одложи одлуката за можното…

Ковачевски на отворањето на првиот состанок на…

Со официјална пленарна сесија започна првиот состанок…

Зеленски вели: Путин знае дека нема да…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави денеска дека…

ПОСТАВЕТЕ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ КАЈ НАС: Полска им…

Полскиот претседател Анджеј Дуда вчера се пофали…

Со 60 илјади вакцини против сезонски грип…

Со 60 илјади вакцини против сезонски грип…