Објавено на:

Путин: Наместо мајка и татко, родител 1 и 2, наместо образование операции за промена на пол: Тоа е сатанизам, затоа им пречи Русија!

t

Западот сака и кај нас како кај нив наместо мајка и татко да имаме родител број еден, родител бтој два, три. Наместо развој на образование да се финнасираат операции за промена на полот, рече рускиот претседател Владиир Путин.

– Тоа е сатанизам, тоа го сака Западот. Тие се навикнати на корупција, на скандали, им пречи самото постоење на Русија, на нашата култура и филозофија.

Во ваков свет тие гледаат шанса да ги задржат своите хегемонии во овој еднополарен свет, но во светот насекаде веќе диктатурата станува минато, светот се ослободува од западната хегемонија.

Ова што го правиме го правиме за нашата држава, за големата Русија, за идните поколенија. На нас ни е потребна консолидација на целото општество, потребна е слобода, наша вредност е милосрдието.

Путин цитираше познат руски филозоф на крајот на неговиот говор: “судбината на народот е и моја судбина”.

Регионите Доњецк, Луганск, Херсон и Запорожје веќе официјално се дел од Руската Федерација!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Зеленски: Годинава Русија ќе изгуби сто…

Ситуацијата на фронтот е тешка. И покрај…

Медведев: НАТО треба да се покае пред…

НАТО не му е потребен на цивилизираниот…

Русија забрани увоз на јаболка од Македонија

„Росселхознадзор“ од 1 декември воведува привремени ограничувања…

Русија забрани извоз на хеликоптери и беспилотни…

Русија го забрани извозот на беспилотни летала…

(Видео) Зеленски: Украина никогаш нема да прифати…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во редовното видео-обраќање…