Објавено на:

Путин нема да испрати честитка до Бајден за Денот на независноста

t

Руискиот претседател Владимир Путин годинава нема му го честита Денот на независниста на американскиот претседател Џо Бајден и на Американците, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Причината за тоа, кажа Песков, е тоа што годинава се дојде до врвот на непријателската политика на САД кон Русија, пренесоа руските медиуми.

Според Песков, во вакви услови испраќањето честитка тешко дека може да се нарече соодветно.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полјански за воената операција на Русија: Можеме…

Полјански за специјалната операција: Може да биде…

ФБИ: Безбедносните агенции се соочуваат со закани…

Федералното биро за истраги и Министерството за…

Централната банка на Русија почнува со етапно…

Централната банка на Русија откри дека започнала…

Македонија не е меѓу нив – Путин:…

Русија високо ги цени своите сојузници и…

На раб на катастофа: Експлозии одекнаа во…

Неколку експлозии одекнаа во близина на нуклеарната…