Објавено на:

Путин: Нема да ја претвориме Украина во Сталинград!

t

Зборувајќи за руската специјална воена операција во Украина, рускиот претседател Владимир Путин рече дека ослободените градови и населби не треба да се претвораат во нешто слично на Сталинград.

„Гледате, ние зборуваме за спроведување на специјална воена операција, па дури и кога ја спроведуваме таа специјална воена операција, не треба тие градови и населби што ги ослободуваме да ги претвориме во нешто слично на Сталинград“, рече Путин.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова: Целата ЕУ може да се соочи…

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи,…

Лидер на руска партија предложи Калининград да…

Лидерот на руската политичка партија Праведна Русија…

(Видео) Не е ова Македонија: Специјалци од…

Федералната служба за безбедност на Руската Федерација…

Путин: Сите заслужни во операциите во Украина…

Рускиот претседател Владимир Путин, на средба со…

Русија се залага за проширување на Советот…

Рускиот амбасадор во Кина, Андреј Денисов, смета…