Путин не бил болен: Ахмети знае што му е!

t

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети е во посета на Приштина, каде денеска главна тема е потпишувањето на договорот меѓу Србија и Косово.

Од некоја причина, Ахмети реши да зборува за Владимир Путин, актуелниот претседател на Русија.


– Путин не е болен, тој има царска доктрина. Има платформа да реализира, голема идеологија. Постојат настапи меѓу Косово и Србите кои не се лесна тема на разговор, но потребен е историски договор меѓу двете страни. Проблемот не е само во Косово, мора да се направи помирување – кажа Ахмети.

Исто така, премиерот на Албанија, Еди Рама кажа дека партиите во Косово мора да ги засилат напорите за да се интегрираат во Европа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И Бугарија има со што да “се…

ФБИ нуди награда од 100.000 долари за…

Тешка сообраќајна несреќа во Чаир: Повреден е…

Вчера во 06.40 часот во СВР Скопје…

ЦУК информира: Еве на кои планини нема…

Низ парк шумата Водно или низ нашите…

Брнабиќ: Приштина продолжува да се изживува со…

Премиерката Ана Брнабиќ рече дека последните одлуки…

ЕУ и НАТО ја поддржуваат одлуката на…

На позадината на хистеричната ситуација, подгреана од…