Путин не застанува: Најмалку две експлозии во центарот на Киев

t

Неколку силни експлозии се регистрирани попладнево во центарот на Киев, откако руските сили претходно оваа недела таргетираа енергетски објекти во главниот град и околни региони.

Најмалку две експлозии одекнаа околу 14:20 часот по киевско време (11:20 часот по Гринич)

Како последица на руските напади со беспилотни летала, насочени кон енергетската инфраструктура, загинаа најмалку пет лица во градот во понеделникот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петров: Ако Џамбаски го прекрши законот нека…

Членот на извршниот одбор на СДСМ, Андреј…

Груевски со детали за преговорите со Бугарија:…

Пишува Никола Груевски на Фејсбук: Од секогаш…

Грковска-Ескобар: Република Македонија е на правиот пат…

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за…

Борел вели: Најлесен начин да се стави…

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска…

Зајкова го критикува Тупанчески: Реформите не се…

Зајкова го критикува Тупанчески.. „Реформите во правосудниот…