Објавено на:

Путин: Очекуваме дипломатско решение со Украина, преговорите ќе продолжат онлајн

t

Рускиот претседател Владимир Путин на прес-конференција во Москва по средбата со генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, изјави дека и понатаму се надеваат дека преку дипломатски канали ќе постигнат договор со Украина, а преговорите ќе продолжат онлајн и изрази надеж дека тие ќе дадат позитивен резултат.

Како што истакна првиот човек на Русија, постигнат е сериозен напредок на преговорите во Турција, повеќе светски лидери се надеваат на постигнување на договор помеѓу двете завојувани земји.

Рускиот претседател Владимир Путин ги обвини Украинците дека ги одолговлекуваат преговорите негирајќи претходно постигнати согласности за дел од мировниот договор и постојано подметнувајќи провокации.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сопругот на Јанкуловска: Осудените лица се третираат…

На екс министерката Гордана Јанкуловска, како и…

Најнова вест: ВООРУЖЕН ГРАБЕЖ ВЕЧЕРВА ВО АЕРОДРОМ!

Уште едно разбојништво се случи доцна вечерва…

Костадиновска-Стојчевска: Ќе најдеме стручен тим за да…

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска вели дека…

Внимавајте ако одите натаму: Во вторник ќе…

Секторот за внатрешни работи Тетово ги известува…

Одлуката на Уставниот суд за платите на…

Одлуката на Уставниот суд од пред два…