Објавено на:

Путин планира да го посети Донбас?!

t

Во саботата, руските трупи поразија три непријателски командни пунктови во регионот Харков и во ДПР, соопшти руското Министерство за одбрана.


Во правецот Купјански е спречен обид на непријателот за напад во правец на Куземовка на ЛНР, а во Красно-Лимански правец е запрен напад на Украина во правците Коломијчиха и Житловка на ЛНР.
Прес секретарот на претседателот на Руската Федерација Дмитриј Песков изјави дека рускиот лидер Владимир Путин може во иднина да го посети Донбас

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шојгу им нареди на руските војници во…

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу му…

Бенет: Западот ги прекина преговорите меѓу Русија…

Преговорите меѓу претставниците на Русија и Украина…

Захарова: Кој ќе ни суди за воени…

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи,…

Украинците ветуваат: Нема да ја напаѓаат Русија…

Украина нема да користи оружје со голем…

Дуда: Ќе кренам железна завеса до небо…

Во своето обраќање до медиумите, Дуда истакна…