Објавено на:

Путин потпиша низа поволности: Децата на руските војници во Украина ќе се запишуваат на факултет без приемен испит

t

Рускиот претседател, Владимир Путин, денеска потпиша указ со кој децата на војниците кои учествуваат во специјална воена операција во Украина ќе можат да се запишат на факултети без да полагаат приемен испит, соопштуваат руските медиуми.

Претходно Путин потпиша указ со кој на семејствата на загинатите руски војници во Украина им се одобрува парилна помош од државата, како мал надомест за нивната загуба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дуда: Запрепастен сум од преговорите помеѓу Путин,…

Запрепастен сум од сите разговори со Путин,…

Путин му го плесна: Погрешната политика на…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека…

Дали се согласувате со Трас – Путин…

Министерката за надворешни работи на Обединетото Кралство…

(Видео) Вака не се добива војна: Руските…

Новинарот Кристофер Милер на Твитер објави видео…

Путин и Зеленски со исто гледиште за…

Дипломатски извори соопштија дека Путин и Зеленски…