Објавено на:

Путин потпиша указ за одмазнички економски мерки со непријателски држави!

t

Претседателот Путин го потпишува указот за одмазднички економски мерки во врска со „непријателските акции“ на странските држави.

Декретот би значел дека секое лице или ентитет под руски санкции повеќе нема да може да тргува во Русија или да има „корист“ од извозот.


Во рок од 10 дена ќе биде креиран список со санкции.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лукаревска: Од наредната година ќе се зголеми…

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска на денешната прес-конференција најави…

ИДЕНТИТЕТОТ, ЈАЗИКОТ И КУЛТУРАТА МОРА ДА ГИ…

Апел за неприкосновено зачувување на македонските национални…

(Видео) Велат не нема: Ама еве не…

На социјалните мрежи се појави видео од…

Колку треба да е лош предлогот за…

Граѓаните ги побудалевме со разни дезинформации и…

Пак се огласи Кисинџет: Постојат три сценарија…

Украинската криза може да заврши на три…