Објавено на:

Путин се плаши од сопствената ќерка? Не дозволил да оди на романтично патување без обезбедувањето за да не избега од државата?

t

Рускиот претседател Владимир Путин наводно ја казнил својата ќерка и ја спречил да отпатува во странство, каде сакала да го прослави роденденот. Наводно тоа го направил од страв дека таа нема намера да се врати во Русија.

Научничката д-р Марија Воронцова сакала на одмор да одлета во „пријателска“ земја, каде планирала да ужива на тропска плажа и да го прослави 37 роденден. Ова романтично бегство го испланирала со партнерот Јевгени Нагорни (33), со кого започнала врска по бракот со холандскиот бизнисмен Јорит Фасен.

„Путин одговори со категорично одбивање и ги засили заштитните мерки за неговата ќерка Марија. Според нашите информации, најстарата ќерка на претседателот не планирала да се врати во Русија“, се вели во извештајот на руските медиуми.

Во извештајот не се наведува дали причината за нејзиниот наводен план за бегство била руската инвазија на нејзиниот татко на Украина. Телеграмскиот канал General SVR тврди дека има инсајдерски информации за Кремљ и прв објави дека Путин боледува од сериозна болест, вклучително и рак, теорија која сега се смета за веродостојна.

Марија, која е една од руските државјани санкционирани од западните земји поради нејзината поврзаност со Путин, има 8-годишен син со поранешниот сопруг Јорит Фасен. Таа сега не смее да патува во повеќето западни земји, а претходно планирала да патува во Европа. Таа е најстарата ќерка на Путин со неговата поранешна сопруга Људмила.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дуда: Запрепастен сум од преговорите помеѓу Путин,…

Запрепастен сум од сите разговори со Путин,…

Путин му го плесна: Погрешната политика на…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека…

Дали се согласувате со Трас – Путин…

Министерката за надворешни работи на Обединетото Кралство…

(Видео) Вака не се добива војна: Руските…

Новинарот Кристофер Милер на Твитер објави видео…

Путин и Зеленски со исто гледиште за…

Дипломатски извори соопштија дека Путин и Зеленски…