Објавено на:

Путин спрема црна листа: Наредил да се состави список со сите земји, компании и поединци што вовеле санкции за Русија

t

Путин му нареди на Кабинетот на министри да состави список на земји кои воведоа санкции кон Русија, компании, организации и поединци во рок од 2 дена. – известува РИА новости.

Нема официјална потрврда од Москва дали информацијата на РИА новости е точна.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија објави: Загубивме двајца високи офицери во…

Русија призна дека изгубила двајца високи офицери…

(Видео) Русија објави каде се и во…

Русија објави снимка од болница со борците…

Украинците разнеле оклопен воз полн со руски…

Украинските борци разнеле оклопен воз со руски…

Нов удар: Русија деновиве ќе го прекине…

Русија може да ја прекине испораката на…

На здравје нова војна? Русија подготвува изненадување…

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија…