Објавено на:

Путин упати мистериозна порака: Се е подготвено во случај на закана за стратешката безбедност на Русија

t

Донесени се сите одлуки во врска громогласниот одговор во случај на закана за стратешката безбедност на Русија, изјави рускиот претседател Владимир Путин.

Сите задачи од специјалната операција во Украина ќе бидат безусловно исполнети, изјави рускиот претседател Владимир Путин, пренесува ТАСС. Нејзината цел е да спречи конфликт од големи размери во земјата според странски сценарија, нагласи шефот на државата на состанокот на Советот на законодавци во Санкт Петербург.


Во исто време, Путин го нарече патриотизмот еден од клучните основи на руската државност и најважната вредност на руското општество.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Во живо) Прес-конференција на Ковачевски: Што одлучи…

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски ќе…

Јакимовски: Мицкоски се концентрира како да излаже…

“Ако не умрам од тешка болест ќе…

Турција и Русија ги поврзуваат заеднички проекти,…

Турција и Русија ги поврзува соработка, Анкара…

Нашата врска е на пауза, ова не…

Првата дама на Украина, Олена Зеленска (44),…

Од што ќе живеат тие луѓе? 27.167…

Мајската плата се уште ја чекаат 27.167…