Објавено на:

Путин успеа да спречи напад на Русија: Володин тврди дека воени операции ќе се воделе на руска територија

t

НАТО подготвуваше напад од Украина врз Русија, но одлуката на рускиот претседател Владимир Путин да спроведе специјална воена операција на украинска територија успеа да спречи огромна трагедија, изјави претседателот на Државната дума, Вјачеслав Володин, пренесуваат медиумите во светот.

Тој преку „Телеграм“ запрашал како поинаку може да се објасни постапката на Вашингтон кој сите одлуки за испорака на оружје за Украина ги донел во јануари, пред почетокот на руската воена операција, пренесува „РИА Новости“.

„Да не беше одлуката што ја донесе претседателот Путин, воените операции ќе се водеа на територијата на нашата земја. Успеа да спречи напад на Русија“, нагласил Володин.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шпански весник: Меси се враќа во Барселона?!

Шпанскиот спортски дневен весник „Diario sport“ пишува…

Вардар поразен од Целје: Струшкиот турнир има…

Струшкиот ракометен турнир кој летово се одржува…

Стејт департментот тајно го предупредил Конгресот за…

Стејт департментот тајно го предупреди американскиот Конгрес…

Утре е Преображение Господово: Ова се народните…

Православна црква и нејзините верници утре го…

Кина забрзано купува злато: Увозот најголем во…

Кина забрзано купува злато. Кина купила повеќе…