Пaндемијата коси во Србија: Речиси 9000 зaболени во последното деноноќие, починaле 24 лица

t

Во последните 24 часа во Србија се потврдени 8.949 нови случаи на коронавирус, врз основа на 26.133 тестирани примероци.

Од последното известување починале 24 лица.


На респиратори се 87 пациенти со коронавирус, а хоспитализирани се вкупно 2.229 пациенти со оваа инфекција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лавров ќе ја посети Србија идниот месец

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров доаѓа во…

Над 100 новозаразени од ковид вчера

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

Инвестициски бум во Србија: Мерцедес и Тојота…

Република Србија може да добие две нови…

Србија ги ограничи цените на прехранбените производи…

Владата на Република Србија на денешната седница…

Кличко: Како што Албанците се бореа против…

Во разговор за швајцарскиот весник „Ле кантон…